Carraro Flexi 121 D Katlanır Bisiklet İnceleme | 2020 | Folding BikeKARARI SİZ VERİN MARKA MI KALİTE Mİ ?
”Ya arkadaş sen zamanında Dahon Mariner D8 için de şöyle güzel böyle güzel demiştin. Ne oldu da bir anda Carraro aldın şimdi en iyisi bu demeye başladın? Anlaşılan Carraro sponsor oldu sana. Bedavaya kaptın bisikleti övüyorsun. Tanıtım videosunu da çektin mis” dediğinizi duyar gibi oluyorum arkadaşlar. Çok haklısınızda, ben olsam bende aynısını düşünürdüm. Fakat kazın ayağı öyle değil. Buyrun:
Baştan belirteyim bu bir TANITIM videosu değil İNCELEME videosu. Çünkü tanıtım videosu olması için bisikleti firmanın bedava vermesi lazım, halbuki ben parasını kuruşuna kadar kendi cebimden ödeyerek Sundu Bisiklet Bostanlı şubesinden 2399 TL ‘ye aldım.
Gelelim Dahon Mariner D8 videolarımda söylediklerime. Hala arkasındayım. Çünkü 2017 ve öncesindeki Dahonlarda kalite gerçekten iyiydi ve o zamanlar Carraro kesinlikle kötüydü.Örnegin kullanılan ince sele boruları, gidon işçilikleri, katlanma mekanizmaları vs . Sonra ne oldu? Bisikletlerin fiyatları tabii ki aşağı gitmedi. Yukarı gitti fakat Dahon’da bu daha ivmeli biçimde oldu ve yıl 2020 geldiğimiz noktada Carraro 2200 Tl bandında Dahon 3500 Tl bandında. Arada neredeyse yarı yarıya fark var. Dolayısıyla ne olması gerekiyordu, KALİTESİNİ ARTTIRMASA BİLE , ( ki fiyatları arttırıyorsan kalitenin de doğru orantılı olarak artması gerekir) korumalıydı, DÜŞÜRMEMELİYDİ . Şimdi geldiğimiz noktada 2020 yılında yolda lastiğiniz patlarsa eğer bir Dahon Mariner ya da Tern Link D8 kullanıyorsanız yandınız. Yolda kalırsınız çünkü maalesef göbekleri somunlu ve tekerleği sökebilmeniz için yanınızda iki adet ingiliz anahtarınız olması gerekir. Öte yandan Carraro ile mandalı (quick release) açar yedek lastiği 5 dakikada değiştirirsiniz. 2020 model bir Carraro Flexi 121 D aldığınızda üzerinde Mitas Shield zırhlı lastik gelir ama bir Dahon aldığınızda üzerinde Dahon logolu fason lastik gelir. 2020 model bir Carraro Flexi 121 D 21 vitesli ve disk frenli olarak gelir, Dahon no-name v-frenli. 2020 model bir Dahon kutudan boya hatalı kadroyla çıkabilir ama Carraro Flexi 121 D’de bu sorunu yaşamazsınız vs. vs. Şimdi kararı siz verin, marka mı kalite mi?
Tabii bu bisikletin hiç mi kusuru yok arkadaş dersen, ağırlığı 15 kg ki bir katlanır için bence ağır kalıyor.Ha tabii bunda öndeki 3’lü aynakol, 36 tel jantlar ve disk frenlerin etkisi büyük.

Ayrıca abone değilseniz kanalıma abone olursanız sevinirim…
Abone olmak için ►

Beni takip edebileceğiniz, arkadaş olarak ekleyebileceğiniz ve kafanızdaki soruları sorabileceğiniz sosyal medya hesaplarım:

business: geziniyo@gmail.com
web:
instagram hesabım:
twitter hesabım:
facebook sayfam:

#carraro #flexi #katlanır #bisiklet #inceleme

Created By Geziniyo Bisiklet Kanalı – Fırat Delan

Enjoyed this video
Carraro Flexi 121 D Katlanır Bisiklet İnceleme | 2020 | Folding Bike
"No Thanks. Please Close This Box!"